Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


2 posters

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :)

    Admin
    Admin
    Admin


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 29.08.2010

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) Empty Citat ili [quote] i ostale nedoumice :)

    Počalji od Admin Pet Sep 10, 2010 4:28 am

    Citat ili quote


    Da bi nam komentari bili pregledniji i jasniji citaocima, nikako ne treba da ponavljamo ceo komentar teksta na koji repliciramo, posebno ako je isti dugacak, vec bi trebalo da izvadimo recenicu na koju pisemo odgovor, a to se radi ovako:


    Prvi nacin je da kliknete misem na ikonicu iznad prozora u kojem pisete i pojavice se [quote] .... zatim ubacite tekst koji zelite da citirate, rech ili recenicu, i ponovo kliknite na ikonicu da bi se citat "zatvorio" [/quote ]


    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) DSC05964-1


    U slucaju da repliciramo odmah ispod doticnog komentara, citat nije ni potreban, zasto da ponavljamo ono sto pise tik iznad .. vec je dovoljno naglasiti imenom, recimo "@ Primavera" ..... a zatim dati komentar.


    Ako ipak zelimo da se osvrnemo na samo jednu recenicu iz Primaverinog, recimo, poduzeg komentara, u tom slucaju uraditi kako je opisano u vezi sa citatom.



    Drugi nacin je da sami iskopiramo recenicu koju citiramo i da napisemo na pocetku citata [quote] i da zavrsimo sa [/quote ] .. obavezno staviti zagrade i na zavrsetku citata kosu crtu. Ja sam ovu drugu zagradu pomerila za jedno polje jer je "quote" izvrsna radnja i automatski bi mi tekst otisao u citat, a vi ne bi videli postupak Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) 175780

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) DSC05965-1

    Treci nachin je da kliknete mishem na oznaku "quote" ispod necijeg komentara i u tom slucaju se ceo tekst prebacuje ... e, ali zasto ceo tekst da ponovo citamo, ako je u pitanju samo jedna rech/rechenica na koju se osvrcete? Drugo, kad se prebaci ceo tekst, opet chitalac ne zna na shta ste vi to hteli da nam skrenete paznju.


    Zato se iz citiranog teksta obrise sav visak i ostavi samo ono sto poentiramo - uvek vodeci racuna da se [quote] na pocetku i [/quote ] na kraju citata NE OBRISU. Vas odgovor dolazi tek iza [/quote ] da se ne bi desavalo da vam se komentar i citat spoje u jedno.


    Na primeru Igorovog komentara pokazacu vam koliko teksta sam obrisala da bih citirala samo jednu recenicu:


    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) DSC05969-1

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) DSC05971-1

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) DSC05972-1



    Mesec_dana_sodome
    Mesec_dana_sodome


    Broj poruka : 254
    Datum upisa : 29.08.2010
    Godina : 66
    Lokacija : Beograd

    Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) Empty Re: Citat ili [quote] i ostale nedoumice :)

    Počalji od Mesec_dana_sodome Pon Sep 27, 2010 1:27 pm

    Ovo je bilo napisano Igoru, ali vazi za sve Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) 175780



    Hajde probaj ovako: zaplavi misem recenicu koju zelis da citiras, pa je pomocu copy-paste prebaci u prozor u kojem pises odgovor ... a onda je opet oplavi misem i klikni na ikonicu "citat" u meniju iznad ovog prozora gde pises komentar (to je ikonica sa dva oblachica za poruke) i automatski ces dobiti [quote] na pocetku i kraju recenice. Jeste da se u tom slucaju ne vidi nadimak onoga koga citiras, ali svako od nas zna sta je pisao .... to bi izgledalo kao ovo ispod.

    baš se trudim da obrišem sve nepotrebno


    Ne gresis samo ti sa [ quote] i mahom gresite u brisanju delova citata, kad je citat veliki, pa obrisete i zagradu ..

    Citat mora da ima ovo [ ... zatim quote ... zatim ] .... na pocetku citata

    Citat mora da ima ovo [ ... zatim ovo / .... zatim quote .... zatim ovo ] .... na kraju citata

    Ako fali bilo sta, kosa crta ili neka zagrada .. ispadne kupus od citata ...

    Cesto vidim i ovaj primer ... [quote ]Mesec_dana_sodome[ /quote] pa onda moj tekst koji citirate ...... NE !! ono drugo [/quote ] treba da stoji na kraju mog teksta, a ne nicka ...


    Ja vam popravim gde god primetim, jer lose citiran tekst samo pravi zabunu kod citalaca ...

    Ne znam da li ste primetili opciju "pregleda teksta pre slanja" ... previzualizovati ... tako pise pored dugmeta "poslati" .......... sluzi da se prvo pogleda tekst pre slanja i poprave greske .... dobro, jeste smor, ni ja to ne radim cesto, ali dok ne udjete u fazon sa [quote] Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) 175780 Ili ako zelite da isprobate neku od ponudjenih opcija iz menija, a niste sigurni kako ce to da izgleda na kraju - opet treba "previzuelizovati" Citat ili [quote] i ostale nedoumice :) 175780

      Sada je Pet Maj 17, 2024 3:52 am